Rodiče a žáci, kteří mají zájem o studium oborů služeb a nástavbových oborů, získají informace o studiu, přijímacím řízení a systému odborného výcviku. Momentálně škola vyhlásila druhé kolo přijímacího řízení pro všechny nabízené obory.

Nerudovka nabízí několik tříletých učebních i maturitních oborů nebo nástavbové studium. Vyhlášená je jejich vimperská školní restaurace sv. Rafael, kde praxi získávají studenti oborů kuchař – číšník. Součástí dne otevřených dveří v prachatickém pracovišti školy bude soutěž pro žáky oboru kadeřník – vizážista na téma párty účes. Soutěž začíná v osm hodin ráno a vyhlášení výsledků se chystá na jedenáctou hodinu dopolední. Soutěžící si pozve model s libovolnou délkou vlasů a vytvoří párty účes i s nalíčením.

Na kole z Ománu domů vyrazil Tadeáš Šíma (na snímku v Saúdské Arábii) v prosinci 2019 a z cest posílal pohlednice všem, kteří se zapojili do sbírky Pohled pro Adama. Dnes vyráží na Kilimandžáro a posílat bude znovu, opět chce podpořit Adama a jeho rodinu.
Tadeáš Šíma se vrací do Afriky, bude posílat Pohled pro Adama