Jedná se o akci, která je rozdělena na dopolední a odpolední samostatnou část. První blok je věnován žákům základních škol, pro které je připraven bohatý program. Budou mít možnost seznámit se s youtuberem Johnym Valdou, shlédnout freestyle exhibici kol nebo ukázky historického šermu. Tímto však školní nabídka ještě nekončí, pro návštěvníky je připravena také módní přehlídka ve stylu steampunk, kde své dovednosti představí studenti oboru Vlasová kosmetika. Svou rychlomalbu ukáže malíř Rataj Art. Kromě těchto představení pod širým nebem mohou děti se svými učiteli navštívit galerii „Kovárna“, kde uvidí vystavené steampunkové exponáty. Bude zde probíhat i ukázka výroby šperků v tomto stylu a každý si bude moci navrhnout a vyrobit šperk vlastnoručně.

PROGRAM:

Dopolední blok: Odpolední blok:
9 hodin: Uvítání 13.30 hodin: Freestyle exhibice kol
9.10 hodin: Freestyle exhibice kol 13.40 hodin: Johny Valda work-shop
9.30 hodin: Johny Valda podpisovka 14.40 hodin: Historický šerm
10 hodin: Módní přehlídka 15 hodin: Rychlomalba exhibice
10.20 hodin: Historický šerm 15.10 hodin: Koncert skupiny EBONY
10.40 hodin: Rychlomalba exhibice 16 hodin: Biketrial exhibice - workshop
11 hodin: Freestyle exhibice kol 17 hodin: Ratajart - workshop
11.30 hodin: Soutěž pro návštěvníky 17.40 hodin: Historický šerm
12 hodin: oběd 18.30 hodin: Koncert skupiny NARTU
19.30 hodin: Rozloučení s jezdci
20 hodin: Afterparty

Pro všechny připraví studenti oboru kuchař - číšník drobné občerstvení a nebude chybět ani ukázka carvingu (vyřezávání z ovoce). Návštěvníci se budou moci nechat vyfotografovat u prostřené viktoriánské tabule a jistě si odnesou řadu zážitků z celého programu.
Odpolední část, určená absolventům školy a široké veřejnosti, nabídne navíc dva koncerty v podání skupin EBONY a NARTTU.

Petr Krejsa