K pacientům hospitalizovaným v prachatické nemocnici vinou zvyšující se nemocnosti v současné době mohou k lůžku maximálně dvě osoby najednou. "Na maximálně patnáct minut," upřesnil ředitel nemocnice Michal Čarvaš. Nabádá návštěvy nemocnice, aby v případě, že se necítí stoprocentně zdraví, raději nutnost návštěvy v nemocnici zvážili. "Tím ochrání zdraví nejen pacientů, ale také zdravotníků," dodal s tím, že v případě příznaků respiračních obtíží má každá návštěva použít roušku nebo respirátor, které šíření nemoci minimalizuje.

Všichni, kdo přicházejí do budovy nemocnice, si před vstupem a také při odchodu z oddělení nebo ambulance, by si měli dezinfikovat ruce. "Opatření platí do odvolání v závislosti na vývoji epidemiologické situace se mohou rychle měnit," uvedl Michal Čarvaš. Aktuality Nemocnice Prachatice vždy uvede na webu či sociálních sítích.

Nabídka nemocniční lékárny v Prachaticích.
Nemocných přibývá, lékárna je na pacienty s chřipkou připravena

Ředitel nemocnice zároveň připomněl, že nemocniční lékárna v souvislosti s vyšším výskytem respiračních onemocnění nabízí výhodněji volně prodejné léky a potravinové doplňky, které v boji s nemocí pomohou.