S posledními ale jen drobnými úpravami nové mateřské školy finišuje prachatická nemocnice. Podle slov ředitele Michala Čarvaše dojde k jejímu otevření za necelé tři týdny.


Prohlídku třídy i dalšího zázemí pro budoucí školáčky a opravených pěti startovacích bytů pro zaměstnance nemocnice, které vznikly v bývalé administrativní budově, se chystá vedení nemocnice na úterý 19. dubna. „Od dvou hodin odpoledne jsme připravili Den otevřených dveří pro veřejnost," ujistil ředitel nemocnice.


Školka v nemocnici nabídne 28 míst. Umístit tam své děti mohou nejen maminky, které v nemocnici pracují. Třída bude totiž součástí Mateřské školy Prachatice. Zvýšením počtu míst bude možné do mateřinky v Prachaticích umístit i děti mladší tří let, což dosud nebylo možné, neboť školka měla míst tak akorát. Mateřská škola Prachatice sice nikdy neodmítla dítě starší tří let, ale děti mladší ve valné většině vinou kapacity přijmout nemohla. To by se od letošního září mohlo alespoň částečně změnit. Navíc mateřská škola nabídne s největší pravděpodobností práci dvěma novým učitelkám.


O tom všem ale rozhodne teprve zájem rodičů u zápisu do Mateřské školy v Prachaticích pro školní rok 2016/2017. Zápisy pro příští školní rok se uskuteční v pondělí 2. a v úterý 3. května vždy v době od 8 do 12 hodin. Rodiče své dítě mají přihlásit v té budově, do které by jejich dítě mělo od září nastoupit. Počítá se také se zápisem do školky v areálu nemocnice. Zápis do nemocniční školky se uskuteční v budově v České ulici. V době zápisu se mohou rodiče seznámit s prostředím MŠ a vzdělávacími programy jednotlivých pracovišť MŠ Prachatice. K zápisu je nutné přinést rodný list dítěte a průkaz totožnosti zákonných zástupců dítěte.