I to je důvod, proč na pondělním zasedání zastupitelstva poděkoval starosta města Pavel Dvořák Václavu Horovi za jeho práci. Ten totiž působil v nemocnici jako dočasný ředitel poté, co bývalý provozovatel zařízení, Sanatorium Javorník, vrátil veškeré pravomoce městu a z nemocnice vystoupil.

„To, co pro nemocnici Václav Hora udělal, byla skvělá práce,“ hodnotil starosta Pavel Dvořák. „Byla to běžná práce a nepodílel jsem se na ní pouze já,“ reagoval skromně Václav Hora, který na ředitelské křeslo usedne naposledy zítra. „Cením si toho, že správní rada si vzala nemocnici za svou a byla zde opravdu výborná spolupráce. A bez spolupráce to nepůjde ani v budoucnu,“ poznamenal odstupující ředitel.

„V tuto chvíli je stabilizovaný personál v nemocnici, zaveden spravedlivý systém odměňování s platností od prvního ledna letošního roku, zabezpečeno pokračování provozu lékárny v areálu nemocnice a mnoho dalšího,“ řekl zastupitelům jejich kolega a zároveň člen správní rady Martin Paštika, který společně s Jaroslavou Martanovou představil rozsáhlou prezentaci o současném stavu, ale i historii nemocnice. Nechybějí v ní ani připomenutí převzetí nemocnice v září 2008 a problémy, které se následně objevily.

„V nemocnici v tuto chvíli funguje oddělení LDN, sociálních lůžek, biochemická laboratoř, chirurgická ambulance, odborná ambulance, rehabilitace, oddělení zobrazovacích metod, pečovatelské služby, domácí péče a lékárna. V současnosti jsou zachovány všechny ambulantní ordinace ve stejném rozsahu jako v minulosti a provoz léčebny dlouhodobě nemocných a sociálních lůžek běží dále. Naším záměrem je dokončit rekonstrukce třetího patra,“ vysvětlila mimo další zásadní body Jaroslava Martanová.

Zastupitelé pak vyjádřili dík správní radě v čele s Jaroslavou Martanovou a Martinem Paštikou. „Dnes můžeme poprvé jasně říci, že měli pravdu, když upozorňovali na problém a vyjádřit obrovský dík,“ řekla za všechny zastupitelka Věra Vávrová.