Za dobrou zprávu to označil také ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš. „Pro nás to byl poslední krok k tomu, že můžeme pacientům garantovat péči na pět let. Máme samostatné ortopedické oddělení, které v prachatické nemocnici přes veškerou snahu, nikdy nebylo. Sice jsme snížili počet lůžek o zhruba patnáct, ale to nás zásadně neomezuje v zajištění poskytované péče," ubezpečil Michal Čarvaš.

Smluvní jistota na pět let je podle něho jistotou nejen pro pacienty. „Pro personál nemocnice to znamená, že máme možnost přijímat i nové lidi na pozice, kde to donedávna bez jistoty delšího výhledu nebylo možné. Pro tři sta čtyřicet zaměstnanců je to jistota, že nemocnice bude dalších pět let fungovat bez toho, že by se kdokoli obával, že za rok někdo rozhodne o zrušení některého z oddělení nebo z odborností. A to jsou rozhodně dobré zprávy," doplnil ředitel nemocnice.
Rámcová smlouva na pět let  se týká rovněž samostatného ortopedického oddělení. Přesný počet výkonů ale v tuto chvíli není možné říct. „Rámcová smlouva určuje pouze odbornosti a druhy výkonů. Vlastní počty stanoví úhradová vyhláška a individuální dohody," dodal Michal Čarvaš. Pokud se týká samostatného ortopedického oddělení, mělo by mít ale výkonů spíše více, než méně.