V oficiální tiskové zprávě, kterou médiím poskytlo vedení vimperské radnice, se uvádí, že společnost Bohemia Hospitals je ve stoprocentním majetku české dceřiné společnosti britské finanční skupiny Russell & Scott, za níž stojí čeští podnikatelé Vlastimil Černý a David Částek. „Jsou v běhu obchodní smlouvy a registrace, což jsou citlivé záležitosti. Proto informace o společnosti nebyla k dispozici v již dříve avizovaném termínu,“ vysvětloval starosta Pavel Dvořák důvod, proč informace poskytuje s takovým odstupem.
Zda se veřejnost dozví alespoň v budoucnu jméno silné investiční společnosti případně klíčové osoby, není schopen starosta Dvořák říci. Společná tisková konference města a akciové společnosti se prozatím rovněž neplánuje. „Podle dostupných informací vedení společnosti do vyřešení smluvních vztahů souvisejících s provozem nemocnice nechce zveřejňovat jakékoli další informace. Termínově lze předpokládat, že by mohlo být jasněji na přelomu května a června. Na tento postup má akciová společnost plné právo a my je respektujeme,“ uvedl Pavel Dvořák.
„Chceme se chovat jako naprosto transparentní, spolehlivý a dlouhodobý partner. Proto jsme zástupcům města poskytli i dvě místa v dozorčí radě nemocnice,“ uvedl v tiskové zprávě jednu z mála informací předseda představenstva akciové společnosti Bohemia Hospitals Vlastimil Černý. Zájmy města a Nemocnice Vimperk o. p. s. tak budou na základě dohody zastupovat radní Jaroslava Martanová a zastupitel Martin Paštika. Oba působí ve správní radě obecně prospěšné společnosti Nemocnice Vimperk.
Podle vedení vimperské radnice je momentálně více než pozadí akcionářské struktury společnosti důležitější fakt, že nemocnice nadále funguje a nový provozovatel plní vše, k čemu se v uzavřené smlouvě zavázal. Informace zveřejněné akciovou společností tak radnice bere jako oficiální a v tuto chvíli jí to stačí. „Druhá strana plní veškeré závazky, které deklarovala, tedy převzetí zaměstnanců, poskytovaných služeb, majetku, závazků a investic do areálu nemocnice, a to je pro nás klíčové. Do této chvíle zástupci akciové společnosti převzali budovy, provozní záležitosti, v současnosti je vypsáno výběrové řízení na zdravotní pojišťovny a jsou nasmlouvány výkony. Pokud jde o garantované investice, mělo by se začít třetím patrem a tepelným hospodářstvím,“ shrnul Dvořák dosavadní vývoj v nemocnici po převzetí novým provozovatelem. Podle uzavřené smlouvy mají být zmíněné investice hotovy do konce příštího roku. Třetí patro je již v částečné rozpracovanosti, takže včetně tepelného hospodářství činí tato předpokládaná investice zhruba jedenáct milionů korun.
„Struktura podobných společností bývá komplikovaná. My ale nemáme důvod k pochybám, pokud jsou plněny veškeré smluvní závazky. Pokud v loňském roce šlo ze státních prostředků na veřejné zakázky a granty 28 miliard na společnosti, které mají akcie na doručitele, pak nemáme důvod ke spekulacím a negativním vyjádřením ve vztahu ke společnosti, která působí ve vimperské nemocnici,“ zdůraznil Dvořák s tím, že reference na společnost Bohemia Hospitals i osoby, které za ní stojí, jsou jen ty nejlepší, přičemž zmínil její předchozí působení například ve Fakultní Thomayerově nemocnici a poliklinice v Praze.