Od pondělí za čtrnáct dnů by měli zastupitelé schválit rozpočet na příští rok. V těchto dnech proto podle slov prachatického starosty Martina Malého (ODS) ladí jeho poslední detaily.

Rozpočet 2014Diskuze o rozpočtu Prachatic pro rok 2014 jsou v plném proudu. Včera se sešli zastupitelé na pracovním jednání. V pondělí 2. prosince budou dokument opět projednávat radní. Kompletní schválení by mělo následovat v pondělí 16. prosince. 


Včera večer se sešli zastupitelé na pracovním jednání. „Rozpočet je vyrovnaný a jeho objem je 218 milionů korun," upřesnil prachatický starosta. Zdůraznil, že úvěrová zatíženost města bude na konci letošního roku na 35 milionech korun. Největší investicí by měl být nový sběrný dvůr a hokejbalové hřiště.


Zastupitel a zároveň předseda finančního výboru Jan Klimeš (ČSSD) včera řekl, že rozpočet 2014 tak, jak je připraven, finanční odbor odsouhlasil. „Osobně si myslím, že bude schválen. Jsem rád, že se počítá s opravami dalších ulic a také investicemi do bytového fondu. V příštím roce by to měly být opravy výtahů," zhodnotil Jan Klimeš.


Ujistil, že v rozpočtu nejsou zásadní problémy, ale nelíbí se mu například uvolnění peněz na zpomalovací semafor 
u Lázní. „Myslím, že bychom tyto peníze měli alespoň z poloviny získat z jiných zdrojů," stojí si za svým názorem, který už jednou řekl na jednání zastupitelstva.


Finanční výbor sice poslal rozpočet do dalšího kola schvalování, ale doporučil, aby si město drželo finanční rezervu. „Jde o přibližně deset procent z celkové sumy rozpočtu. Podle mého názoru bychom měli mít v rezervě pětadvacet až třicet milionů korun," řekl jasné číslo Jan Klimeš.