Konečný termín je pro ně 10. srpna v 16 hodin.
Prozatím v Prachaticích tyk učinily do včerejšího poledne pouze Sdružení nezávislých kandidátů Pro Prachatice, KDU–ČSL a ODS. Zástupci ostatních politických stran před nedávnem slibovali, že to daného termínu stihnou. Týká se to například i Strany Zelených. „Měli bychom to stihnou podat v termínu, i když zatím není zcela kandidátka uzavřená,“ uvedl za předsedu Strany Zelených předpokládaný lídr kandidátky Alois Pavlíčko. Pokud se týká volebního programu, ten hodlá strana zveřejnit až v ostré předvolební kampani. „Kromě zásadních a opakujících se obecnějších bodů máme i stěžejní témata. O těch ale nechci zatím mluvit,“ uvedl Pavlíčko.
Není sám. Podle lídra Občanských demokratů pro podzimní komunální volby v Prachaticích Martina malého se na volebním programu stále pracuje. „Kandidátní listinu jsme podali k registraci tak, jak ji čtenáři Deníku již mohli vidět, tedy beze změn. Pokud se týká našeho volebního programu, ten chceme představit voličům nejpozději do konce srpna,“ ubezpečil Malý.
A tak prvním, kdo oficiálně představil své záměry voličům v Prachaticích, zůstane Sdružení nezávislých kandidátů Pro Prachatice, které i první podalo k registraci svou kandidátní listinu.
Naopak doslova na poslední chvíli předloží registračnímu úřadu v Prachaticích svou kandidátku zmocněnec KSČM. „V pondělí máme schůzku a budeme dolaďovat pořadí na kandidátce,“ potvrdil za KSČM Ladislav Velich s tím, že zaplnit ji kompletně jedenadvaceti jmény bude pro KSČM možná problém. Pokud se týká volebního programu, ten má KSČM víceméně hotov a voličům v Prachaticích jej chce představit zhruba v polovině září, až budou kompletně hotovy volební materiály.
Kandidátní listiny podávají zmocněnci volebních stran nebo nezávislí kandidáti v souladu s ustanovením § 21 odst. 3 zákona č. 491/2001 Sb., o volbách do zastupitelstev obcí a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Nejpozdější termín podání kandidátních listin je úterý 10. srpna 2010 do 16.00 hodin, kdy se kandidátní listiny podávají z obcí, pro které je Městský úřad Prachatice pověřeným úřadem (seznam obcí je zveřejněn na úřední desce MěÚ Prachatice).
Kontaktním místem pro podání kandidátních listin je Městský úřad Prachatice, Velké náměstí 3, odbor vnitřních věcí, II. patro, č. dveří 203, u Evy Kuttenbergové, tel.: 388 607 266 nebo 722 461 560. Na těchto telefonních kontaktech vám zodpoví i jakékoli informace, vztahující se k problematice podzimních komunálních voleb.
Dalšími místně příslušnými registračními úřady v územních obvodech Prachaticka jsou Městský úřad Vimperk, Městský úřad Netolice a Městský úřad Volary.