Vyškolilo nás počasí

V polovině srpna panovalo počasí, které rozsekla silná bouře. Vimpersko zasáhly kroupy, které byly velké i přes dva centimetry.

Splněný sen voní kávou

Procestovali celý svět, pracovali v několika kavárnách, aby si nakonec na Šumavě splnili svůj sen. V době, kdy spousta podniků kvůli covidu zavírala, otevřeli si Pavla Krejsová a Zdeněk Mráz ve Vimperku svoji kavárnu.

Slehla se po nich zem

Čtenáři Deníku rádi listují články, které ukazují tváře hledaných osob. Bývají mezi nimi lidé ve výkonu trestu, či mladiství, kteří se nevrátili do nápravných ústavů, ale někdy také ztracení houbaři.

Soud se Satanem

Policisté mu přezdívají Satan. Řeč je o údajném drogovém bossovi z Vimperka jménem Rudolf Chalaš, ten měl být mozkem gangu, který jihočeští policisté rozprášili 13. ledna roku 2021. Razie se tehdy účastnilo na 150 policistů a celníků a Deník pro vás události kolem tohoto případu stále sleduje.

Nejlepší jezdci světa v Šumavských zatáčkách

Přes Prachatice se prohnala Středoevropské rallye se svými nejlepšími jezdci a Deník u toho samozřejmě nemohl chybět.

Chlupaté krasavce vítaly stovky lidí

Dvanáct skupin čertů z Čech, Rakouska, Německa a Švýcarska přijelo na sraz do Prachatic. Chlupaté kostýmy, démonické maskování a obrovské rohy. Krampusáci se předvedli v celé své hrozivé kráse.

Obrovská letní veda s sebou přinesla požáry

Bylo horké léto a houkačky hasičů jsme slyšeli snad každý den. Hořela pole, seníky, škody šly do milionů a zdálo se, že ohnivé peklo nemá konce.

Hledali nejlepší recept na utopence

Tradiční prachatická soutěž O nejlepší utopence a nakládaný sýr nesměla chybět ani letos. A my byli u toho.

Požár hotelu Zlatá Hvězda

Nad Vimperkem se vznášela šedá oblaka dýmu, která nevěstila nic dobrého. Hoří! Hoří v bowlingu hotelu Zlatá Hvězda a škody jdou do milionů. O tom jsme psali letos v červenci, na místě tehdy zasahovalo kolem sedmdesátky hasičů.

Pramen Vltavy přišel o svoji patronku

Symbolický pramen Vltavy v lesích poblíž Kvildy střežila jedenadvacet let jeho patronka - dřevěná socha ženy držící v ruce klíč. Podepsal se na ní víc zub času nebo některý turista?