Letos porota ve složení Eva Jankulárová, Jiří Šobr, Jiřina Soukupová, Adam Pošta a Jana Vandlíčková vybírala ty nej ořechy. Sešlo se pět vzorků a každý z nich byl jedinečný nejen co do těsta, ale hlavně v náplni vánočních ořechů. Nakonec o pouhý jeden jediný bod zvítězily ořechy, které na vánoční stůl připraví Petra Jeřábek Singerová z Prachatic. Druhá skončila Milada Mušková ze Svojnic a třetí pak jedinečné ořechy s mandlovou náplní od Anny Skorunkové z Chrobol. Ceny pro první tři jsou připraveny k vyzvednutí v KreBul v domě Na křižovatce u Štěpánčina parku.

Porota se hned po vyhodnocení shodla, že v příštím roce bude soutěž O nejlepší vánoční cukroví o perníčkách. Tak už teď si, milé cukrářky, připravte recepty a nebojte se do naší soutěže zapojit.

Ořechy podle Petry Jeřábek Singerové z Prachatic:

Těsto: 140 g másla, 100 g moučkového cukru, 1 ks žloutek, 200 g polohrubé mouky, 30 g kakaa, 50 g mletých ořechů
Náplň: 100 g másla, 1 lžíce rumu, 100 g mletých ořechů a 200 g cukru.

Ořechy podle Milady Muškové ze Svojnic:

Těsto: 120 g vlašských ořechů, 250 g másla pokojové tepltoty, 350 g hladké mouky, 150 g moučkového cukru, trocha rumu. Zapracovat a nechat chvíli odpočnout. Následně plnit do formiček. 
Náplň: 250 ml smetany ke šlehání (více než 30 %), 120 g ledových kaštanů. Jeden den uvařit a dát do chladu, druhý den vyšlehat a naplnit.

Ořechy podle Anny Skorunkové z Chrobol:

Těsto: 10 dkg hladké mouky, 10 dkg práškového cukru, 10 dkg mletých madlí, 10 dkg másla. Vše zpracovat a plnit do formiček.
Náplň: utřít máslo, cukr, žloutek (nemusí být, přidat kakao a rum podle chuti.

Ořechy podle Evy Jankulárové st. z Prachatic:

Těsto: 25 dkg hladké mouky, 15 dkg cukru moučky, 20 dkg másla, 5 dkg vlašských ořechů a trochu skořice.
Náplň: 20 dkg másla, 12 dkg cukru moučky, 2 žloutky, 2 lžíce horkého mléka na spaření ořechů, hrst ořechů.
Čokoládová poleva na dozdobení ořechů, do které se namáčí jen lehce jedna strana.

Ořechy podle Milady Ježkové z Nebahov:

Těsto: 300 g hladké mouky, 200 g másla, 150 g moučkového cukru, 100 g mletých vlašských ořechů. Na vále zpracuji těsto v pevnou kouli. Takto hotové těsto nechám odpočívat v lednici minimálně dvě hodiny. Poté malé kousky těsta napěchuji do přečí podložky ve tvaru ořecchů. Troubu předehřeji na 160 °C a peču asi 10 minut. Hotové ořechy ještě zatepla vyklepu z podložky.
Náplň: 250 ml vody, 40 g vanilkového pudinku, 1 lžíce rumu, 1 máslo, 1 lžička skořicového cukru. Uvařím vodu s pudinkem. Do ještě teplého pudinku zašlehám cukr, skořicový cukr, a rum. Potom po kouskách zašlehám máslo. Po chvilce se vyšlehá krásný krém. Položím na tác ořechy a některé potřu domácí rybízovou marmeládou, zdobičkou plním krémem a přiklopím dalším ořechem. Na horní ořech dám nepatrnou tečku krému a ozdobím podkovičkou pro štěstí. Nechám ztuhnout a pocukruji moučkovým cukrem.