Jana VandlíčkováPo náměstí korzovali místní i turisté s fotoaparáty, na předzahrádkách restaurací se střídali zákazníci, kteří neváhali zchladit hicem vyprahlá hrdla a nasytit prázdné žaludky. Živé Prachatice názorně předvedly, že akce v centru města nezůstávají bez povšimnutí. Lidé rádi stráví část dne na rynku, když je tam program doplněný nabídkou něčeho dobrého k snědku.

U stolů v Poštovní ulici se střídali dospěláci u kávy i šachové partie či poslouchali libé tóny prachatických muzikantů. Nenudily se ani děti, zábavu zajistilo divadlo nebo jen obyčejné pastelky. Každý si sobotu v Poštovní užil po svém. Ti, kdo odtud odcházeli, nelitovali.

To, že lidé zábavu chtějí a vyhledávají, potvrdily i páteční koncerty. Skalní fanoušci navštívili Parkán na Parkáně. Ti náročnější se štěstím na nákup lístků, raději vyrazili do Vimperka, kde byla nabídka, až na akci firemní, o dost bohatší.

Zdá se, že města a obce v okolí pochopily, že letní počasí si žádá více venkovních akcí. V nápadech zatím prachatická radnice dost pokulhává, i když Slavnosti soli asi mnohého uspokojí, budou na zhruba měsíc akcí jedinou.