Osobní automobil jedoucí ve směru od hraničního přechodu Strážný na Vimperk sjel ze silnice a narazil do stromu. Vozidlo Škoda Octavia se strakonickou poznávací značkou řídil šedesátiletý muž ze Strakonicka. Spolu s ním v autě cestovali další tři muži. S největší pravděpodobností šlo o české pracovníky německé firmy, kteří se vraceli z noční směny. „To mohlo být zřejmě příčinou dopravní nehody, kterou podle dosavadního vyšetřování způsobil spánek vinou únavy,“ vysvětlil vedoucí prachatického dopravního inspektorátu. K nehodě došlo na přímém úseku vozovky a řidič nekontrolovatelně vyjel mimo vozovku, kde se čelně střetl se stromem.


Podle slov policisty už měl každý druhý strom v tomto úseku co do činění s nárazem od vozidel. „V době, kdy do Německa jezdila masa lidí, bylo nejméně na týdenním pořádku, že se v tomto úseku silnice něco přihodilo,“ přidal z praxe policista.
Při dopravní nehodě byli zraněni všichni čtyři členové posádky, řidič byl zraněn těžce, ostatní cestující pak mají lehká zranění.
Takovým událostem se nedá předejít. „Snad jen tím, že pokud se řidič cítí unaven, měl by zastavit třeba na nejbližší čerpací stanici třeba na kávu, aby se řidič osvěžil,“ doporučuje policista.


Za poslední období jde ojedinělou dopravní nehodu s tak vysokým počtem zranění. "Na autě jsme vyčíslili škodu na sto tisíc korun," dodal.