Na farmářský trh dorazil Miroslav Návaro s manželkou Zuzanou, aby Prachatickým nabídli svou pravou čokoládu z Vodňan.
Děti zaujala čokoládová hmota, z níž mohli hned na místě modelovat figurky. Když se jim nepovedly, hned je strčily do pusy a začaly znovu. Na prodejním pultíku měl pan Návaro nádherné kousky, které vůbec nedávaly tušit, že by mohly být z čokolády. Spíš vypadaly jako z bronzu či jiného kovu. „Ne, je to opravdu čokoláda," přesvědčoval Miroslav Návaro zákazníky a nutil je, aby si na plastiku nahých ženských zad sáhli a zjistili, že je to tak. „Vyrábím je já, nebo dcera Kateřina. Také ona je cukrářka," vysvětlil cukrář.
Pan Návaro se věnuje čokoládovému tvoření od patnácti let a neustále se zdokonaluje. „Dcera teď získává zkušenosti ve stejném oboru ve špičkovém hotelu v Praze," doplnila pyšně manželka Zuzana. Mistr cukrář kromě malých plastik, vyrábí také čokoládové busty či sochy v životní velikosti. „Ty vyjdou na přibližně pět tisíc korun a vyrobit jednu z nich prý trvá přibližně týden," vysvětlil s tím, že dcera Kateřina jezdí domů, do Vodňan, tatínkovi s tvořením pomáhat jen, když je potřeba.
Na pultíku stánku v Prachaticích byly v nabídce kromě klasické tabulkové čokolády a zmíněné modelovací hmoty, také šachy a další figurky. „Jsme schopní vymodelovat cokoli, dělal jsem i auto, mašinku, jde prostě všechno, co si lidé přejí," tvrdí.