Povolení beztrestného zastavení před budovou Základní umělecké školy v Husově ulici v Prachaticích zmínil na nedávném jednání zastupitelů Miroslav Gros (Pro Prachatice) v souvislosti s parkováním v centru města. Centrum Prachatic je zónou zákazu zastavení a stát či parkovat se smí pouze na vyhrazených místech. „V Husově ulici je ovšem problém při odvozu a vyzvedávání dětí v ZUŠce. Nestálo by za to tam místo označit časovým limitem jako je běžné v jiných městech," ptal se zastupitel Gros.


S jeho návrhem příliš nesouhlasil hned na místě ředitel Městské policie v Prachaticích Ivo Novotný. „O ničem takovém jsme neuvažovali, občas tam sice kontroly provádíme, ale není to nic dramatického. Navíc takové povolení není v naší kompetenci," vysvětlil a dodal, že by se Husova ulice rázem stala neprůjezdnou. Jde o jedinou výjezdovou trasu z náměstí a už tak je tam podle ředitele situace nepřehledná. „Parkovat tam mohou pouze majitelé parkovacích karet," dodal.


Ředitel městských strážníků spíš v té souvislosti upozornil na ranní situaci u základních škol, kde před osmou ráno bývá problém s vozidly, která projíždějí mezi pěšky přicházejícími dětmi. „Podle mě je nejhorší situace ve Vodňanské ulici, kde není žádné odstavné parkoviště. Tam bych doporučoval přijíždět z ulice Žižkova," apeloval na možnou úpravu. Právě tam mají strážníci zmapovaný stav asi nejlépe. Bývá jen výjimečné, že by u přechodu přes hlavní tah hlídky ráno chyběly.


Stejně tak prý na Zlaté stezce by bylo vhodné, aby rodiče stavěli dětem v ulici Volovická. „Ze zadní strany pak dojdou děti do školy bez toho, aby musely přejít komunikaci," zdůraznil.