Jako první jsme zapůjčili fotoaparát do II. B třídy v Základní škole ve Vodňanské ulici v Prachaticích. Jan Vandlíček junior mapovaljeden den v jejich třídě, samozřejmě po domluvě s paní učitelkou Martinou Hromádkovou, kterána Prachaticku pomohla jako první s realizováním nové rubriky tak, aby nenarušila vyučování, ale přinesla pro rodičeco nejlepší záběry.Na obrázcích se tak rodiče mohou dozvědět něco víc o tom, jak vypadá jeden školní den, když se do třídy zrovna nedostanou při Dni otevřených dveří. Fotilo se v pátek 23. října 2009.

Už ve středu rubrika pokračuje a tentokrát se v novinách najdou děti z Mateřské školy ve Zdíkově. Následovat budou jednotlivá pracoviště prachatických Mateřských škol ale také trenink Tanečního studia 4ever v Domě dětí a mládeže.

Pokud máte i Vy zájem o zapůjčení redakčního fotoaparátu, abyste zmapovali Den u Vás, není to problém. Stačí zavolat do redakce Prachatického deníku na číslo 388 314 924 nebo mailovat na redakce.prachaticky@denik.cz a domluvíme si datum. Vy si pak jednolivé obrázky popíšete a už se můžete těšit na jejich vydání.