Největší zájem je především o české filmové novinky. Naopak v letním kině čeká na zájemce celkem dvacet představení.

„Zájem o filmy je stále. Snažíme se je vybírat tak, aby si každý měsíc divák našel právě ten svůj. Nedá se přímo říci, zda návštěvnost stoupá či klesá. Záleží skutečně na filmových titulech, které se včas podaří do kina dostat,“ popisoval programový vedoucí kina Kamil Štěpán.

Podle jeho slov se cena vstupného od minulého roku neměnila. „Je stále sedmdesát korun. Snažíme se, aby kino bylo přístupné skutečně pro všechny. Jedinou výjimku tvoří filmy, které se podaří dostat krátce po premiéře. V takovém případě distributor požaduje vyšší vstupné. Stejná cena bude i u představení v letním kině,“ upřesňoval.

V Národce budou moci zájemci vidět v červnu ještě dvě představení, poté se již promítání přesune do letního kina.

První film v letním kině shlédnou návštěvníci pátého června. Zájemci se tak mohou těšit na opakování filmu Austrálie, který měl u diváků na jaře velký úspěch.

Stejně jako v loňském roce, i letos bude letní kino promítat v oblíbených časech. „Již před rokem jsme připravili anketu, ve které mohli občané sami vybrat nejvhodnější promítací časy. Vzhledem k tomu, že se osvědčily, nemáme důvod je měnit ani pro letošní rok. V červnu budeme proto promítat každý pátek od jedenadvaceti hodin. Výjimkou bude pátek dvacátého šestého června, kdy budou ve městě probíhat Slavnosti solné Zlaté stezky,“ upozorňoval Kamil Štěpán.

V červenci bude kino promítat vždy v úterý a pátek od půl desáté večer. A konečně v srpnu to bude rovněž každé úterý a pátek, avšak začátek jednotlivých představení bude již o půl hodiny dříve.

Milovníci filmů si i letos přijdou v letním kině na své. Dočkají se opakování úspěšných filmů z jara, jako jsou Líbáš jako bůh či Karamazovi.

Z novinek to budou Andělé a démoni podle románu Dana Browna. Příznivci scifi se mohou těšit na Star Trek, Transformers či nový díl Terminátora.

„Z českých to bude například historický film Jménem krále či Případ nevěrné Kláry. Sezonu v letním kině zakončí filmová projekce nového dílu Harryho Pottera, která se uskuteční na konci prázdnin, a to jak v letním kině, tak i v kině Národka,“ dodal Kamil Štěpán.
„Nemohu říci, že bych do letního kina chodil pravidelně, ale pokud mě zaujme nějaký film, rád jej potom pochopitelně navštívím. Do kina chodím většinou s přítelkyní nebo kamarády. Nepochybuji o tom, že si vyberu z připravované nabídky filmů i letos,“ uvedl Jakub Jurčík z Prachatic.