„Zmíněná střecha se opravuje postupně, část, do níž nyní zatéká, ještě ale opravována nebyla. O tomto problému nás informovala provozní haly a budeme jej urychleně řešit,“ uvedl netolický starosta Oldřich Petrášek s tím, že město nebude vyhlašovat výběrové řízení, ale o opravu se postará stejná firma, která už na střeše několikrát pracovala.

„Střecha sportovní haly se opravuje po částech a tato část, tedy ta, která se nachází nad skladovým prostorem tělocvičny, se neopravovala téměř třicet let a v tuto chvíli do ní opravdu zatéká. Už je to za pět dvanáct,“ vysvětlila provozní haly Dana Mužíková se slovy, že rychlá oprava je nutná. Kdyby přišly další přívalové deště, mohly by uskladněné nářadí nebo dokonce i podlahu poničit.

„Už dlouhou dobu sem zatéká, když jsou deště nebo sníh, ale vždy jsme se na takovou situaci připravili a snažili se udělat maximum proto, aby nám to nezpůsobilo žádné škody,“ zmínila se Dana Mužíková.

Podle ní je zmíněná část tou poslední, kde je třeba střešní krytinu vyměnit. Střecha na velké hale je již hotová a nehrozí zde žádné nebezpečí.

Oprava bude zahájena v nejbližších dnech a bude financována z městského rozpočtu. „Náklady na opravu se vyšplhají na částku téměř šedesát tisíc korun,“ upřesnil Petrášek s tím, že do oprav se pustí firma ze Šumavských Hoštic, která již v minulosti prováděla po etapách rekonstrukci střechy.