Místo Slavností pětilisté růže podle mluvčí městského úřadu Petry Nestávalové město letos připravuje akce na třech scénách. Návštěvníci se mohou těšit na rodinné aktivity, místní kapely i historický program se šermíři.

Další letní kulturní nabídku město chystá v souladu s uvolňováním protiepidemických opatření. Program bude postupně doplňován na www.ckrumlov.info.

Zahradní slavnosti, tak pojmenovali organizátoři náhradní kulturní program za zrušené Slavnosti pětilisté růže. O dvou sobotách 19. a 26. června vždy od 13 do 20 hodin proběhnou akce ve třech městských parcích. V Městském parku bude umístěna scéna pro rodiny s dětmi, v Klášterní zahradě scéna s historickým programem a v Jelení zahradě bude připraven hudební program.

„V Městském parku bude program zaměřen především na rodiny s dětmi, takže návštěvníci se mohou těšit na divadélka pro děti, hudební program, kejklíře a herní zónu, která doplní stávající herní prvky,“ uvádí za pořadatele ředitel Městského divadla Jan Vozábal a dodává: „V případě hezkého počasí je blízko řeka Vltava s upravenými vstupy do vody pro letní osvěžení.“ Na akci se bude také se svými aktivitami podílet českokrumlovský Dům dětí a mládeže.

Program v klášterech

Kláštery nabídnou program zaměřený na historická umění, ve kterém vystoupí převážně místní soubory historického šermu a tance a hudební soubory, ale důležitou součástí budou též samotné aktivity Klášterů – interaktivní expozice pro rodiny s dětmi, workshopové aktivity a návštěva řemeslných dílen s možností vyzkoušet si některá řemesla.

S nabídkou se v Klášterní zahradě připojí i Festival vína Český Krumlov se zahradní degustací vín a nebudou chybět také oblíbené výrobky z klášterní pekárny a další nabídka místního oddychového centra.

V Jelení zahradě pod zámkem se odehraje převážně hudební program. „Představí se tu oblíbené krumlovské kapely, a i tady bude pro děti připraven doprovodný program a hry v režii Rodinného centra Krumlík a dalších místních pořadatelů volnočasových aktivit. V Restauraci Depo si mohou zájemci zapůjčit vybavení pro discgolf, pétanque, kroket a další hry v parku,“ doplňuje Jan Vozábal.

Balanc nad střechami domů

V centru města se budou v uvedených termínech konat další aktivity. V pátek 18. června od 14.00 do 21.00 hodin a v sobotu 19. června od 10.00 do 21.00 hodin bude Český Krumlov hostit netradiční akci s názvem "Nejlepších 7 slacklinerů ze všech koutů Česka". Čeští slacklineři se pokusí o přechod dvou nejdelších lajn v Čechách o délce 170 a 232 metrů nad střechami domů v historickém centru města. Kromě toho budou v sobotu 19. června po celý den pro zájemce o tuto disciplínu připraveny workshopy v Pivovarské zahradě v časech 10.00 – 13.00, 15.00 – 18.00 a 19.00 – 21.00 hodin. V průběhu dne proběhnou tamtéž také exhibice na trickline v časech 11.00, 16.00 a 20.00 hodin. K příjemnému pobytu v Pivovarské zahradě přispěje svou nabídkou občerstvení Historický pivovar Český Krumlov a Kavárna U spokojené matky.

V pátek 18. června pokřtí nové CD českokrumlovská kapela Lakomá Barka, v sobotu 19. června se od 18.00 hodin uskuteční slavnostní vernisáž výstavy Se lvem za svobodu v Regionálním muzeu, jíž se zúčastní členové KVH České Budějovice, KVH Čeští lvi České Budějovice, KVH 4th Armored Division U.S. Army a 1. pěšího pluku Mistra Jana Husi v dobových uniformách. Následně pak Regionálním muzeu proběhne od 19.00 do 23.00 hodin Muzejní noc.

Na sobotu 26. června pak Regionální muzeum připravuje celodenní exteriérovou prezentaci k této výstavě v divadelním parku nedaleko muzea, kde bude postaven druhoválečný vojenský tábor, kde se návštěvníci setkají se členy klubů v britských, amerických a československých uniformách a uvidí například stan britské polní ambulance, dobovou vojenskou techniku a mnoho dalšího.

Na náměstí Svornosti se bude ve dnech 18.–20. června konat řemeslný trh a trh regionálních produktů.