Zásyp prováděla firma HUKO z Prahy. Její majitel Vlastimil Kokeš vzal vinu na sebe. „Snažíme se pochybení napravit, náměstí ve Volyni stále kropíme vodou,“ uvedl Vlastimil Kokeš s tím, že volba materiálu byla v jeho kompetenci.

I přes tuto snahu a přírodní déšť ale následky špatné volby vhodného materiálu mizí pomalu. Lidé na radnici nosí účty za mytí aut a podobně. „Zatím je jich osm,“ uvedl starosta Volyně Martin Červený. Jaká bude celková škoda ale v tento okamžik není možné určit.

Názory lidí

Lenka SochorováZdroj: Deník / Petr ŠkotkoMajitelka obchodu na náměstí Lenka Sochorová říká, že lidé při nákup o ničem jiném nemluví. „Jsou naštvaní a ptají se, kdo za to může. Minulý týden ve čtvrtek jsem viděla dva muže, jak materiál rozhazují po náměstí. Byly ho celé hory. Chvilku jsem si myslela, že se tady bude točit nějaký film. I jim muselo být jasné, že je něco špatně."

Martin PunčochářZdroj: Deník / Petr ŠkotkoŘeditel ZŠ Volyně Martin Punčochář chodí přes náměstí každý den. "Vůbec jsem nechápal, co se stalo. Moje maminka bydlí v domě s pečovatelkou službou na náměstí a má nemocné plíce. Vůbec nemohla dýchat."

Co se stalo:
Ve čtvrtek 22. srpna začali pracovníci prachatické firmy HUKO se zasypáváním spár dlažby, v pátek dopoledne bylo náměstí k nepoznání. Jemný bílý prach pokrýval domy, auta, vnikal do bytů, prodejen a kanceláří. Po náměstí přecházeli lidé s rouškami na obličejích.