O tom, že důvěřivost se nevyplácí se přesvědčil muž, který se nechal nachytat neznámou podvodnicí. Ta mu zavolala s tím, že si všimla, že dlouhodobě nepoužívá svůj bitcoinový účet. Nabídla mu pomoc při jeho zrušení. Majitel účtu kývl, čímž podvodnici nahrál. „Otevřel přiložený odkaz v emailu, který mu tam neznámá žena zaslala. Po kliknutí na tento odkaz byl muž automaticky přesměrován na bitcoinový účet, na kterém měl již z minulosti vyplněny všechny údaje, včetně údajů ke své platební kartě,“ popsala způsob podvodného jednání mluvčí prachatických policistů Martina Joklová.

Policie. Ilustrační foto.
Podvodníci zase udeřili: Muž z Vimperska přišel o desítky tisíc

Poté, co podvodnicí oslovený muž potvrdil zrušení účtu, všiml si, že mu z jeho běžného účtu zmizelo třicet tisíc korun, ale to už bylo pozdě. Peníze byly v nenávratnu.

Jak nenaletět:
- nereagujte na telefonické, emailové či jakékoliv jiné nabídky k nákupům kryptoměn, ani na pomoc se zrušením kryptoměnových účtů
- nikomu neumožňujte vzdálený přístup k PC, notebooku apod.
- nefoťte, ani jiným způsobem neposkytujte osobní doklady nebo jejich kopie cizím osobám
- před vlastním nákupem kryptoměn si pečlivě prostudujte, jak kryptoměny fungují, jaké druhy kryptopeněženek existují, jaké jsou jejich zabezpečení, výhody, nevýhody apod.
- v případě rozhodnutí investování do virtuální měny si na internetu o burzách zjistěte veškeré možné informace a reference, zda se nejedná o podvodné burzy