To nakonec úřad pro hospodářskou soutěž potvrdil, a tak radnice výsledek zrušila úplně. „Chtěli jsme areál celý nejprve pronajmout s tím, že nový nájemce by časem, v době nájmu, stávající chatky odstranil a podle připraveného projektu postavil nové, to je právě pro úřad sporné,“ vysvětlila starostka s tím, že radnice rozhodnutí respektuje, i Vimperští prioritně nabízeli pronájem areálu a ne rekonstrukci.

Současné vedení města Vimperk proto nebude o záměru rozhodovat, to bude až na nově zvolených. Ti by pak měli rozhodnout, zda a za jakých okolností chatky pronajmout a opravit. Oprava je podle místostarosty Zdeňka Kuncla nutná.

Základní škola ve Vodňanské ulici připravuje tradiční prodejní výstavu velikonočních dekorací. Otevírá se v pátek 8. dubna v 10 hodin.
Ve Vodňance finišují, velikonoční dekorace budou k mání už v pátek

„Ale budou muset výběrové řízení zadat jako koncesní,“ zhodnotila starostka a dodala, že městský právník rozhodnutí zhodnotil jako průlomové s tím, že zamotá hlavu dalším obcím v republice, které taková výběrová řízení už uskutečnily a svůj majetek pronajaly. „Pokud budeme pronajímat prostory, které budou k podnikání a ponesou užitek, musíme podle rozhodnutí úřadu odhadovat kalkulaci zisku a podle toho výběrové řízení vypsat,“ vysvětlila Jaroslava Martanová.

Vimperští nového nájemníka začali hledat včas. Ten současný, Martin Paštika, který také vyhrál nové výběrové řízení, má ještě čtyři roky platnou smlouvu a po tu dobu bude celý areál provozovat dál, a to do konce roku 2026. Na vypsání nového výběrového řízení a výběr nájemce, který objekty v areálu opraví, má tak radnice ještě dost času.