Zatím se podle slov Petra Kolína, jednatele prachatického Tepelného hospodářství, jedná jen o režim tak zvaného přitápění. Teplo do bytů bude dodáváno v ranních a odpoledních hodinách.

„Pokud budou během dne příznivé klimatické podmínky, bude odpolední přitápění upraveno,“ upřesnil. V ranních hodinách je teplo dodáváno od 5 do 10 hodin a v odpoledních hodinách pak od 17 do 22 hodin

Potřeba tepla je v tomto přechodném období podle jeho slov vnímána velice individuálně a často je závislá na orientaci bytů na jižní či severní stranu. „K regulaci tepla v bytech slouží odběratelům samozřejmě termostatické hlavice umístěné na radiátorech. Pokud vytápět nepotřebují, stačí nastavit hlavici na radiátoru do polohy zavřeno,“ poznamenal.

Zároveň upozornil, že mezi časté problémy při zahájení vytápění patří zavzdušněné radiátory.

„Vzduch se do soustavy dostává několika způsoby. Většina odběratelů reaguje na tento stav pravidelným odvzdušňováním na radiátorech. I přesto může být ale zapotřebí obrátit se na sousedy ve vyšších patrech s žádostí, aby radiátory odvzdušnili také,“ doplnil Petr Kolín.