Nejvíce postižení jsou nyní obyvatelé bytů v posledním patře pod střechou, která ovšem už neexistuje. Firma totiž odstranila kompletně celou střechu včetně krovu, takže od nepřízně počasí dělí nájemníky v domě pouze panelový strop zakrytý vrstvou škváry a původně plachta, která ovšem po úterní bouři vzala za své. 

Nad hlavami jim nyní stavební firma vyzdívá další patro. Provizorní plachta, která měla chránit původní podlahu půdního prostoru, ale neudržela nápor dešťových srážek a silné bouřky, která se v úterý přehnala nad Stožeckem. Podle nájemníků se dělníci sice snažili vodu z plachty vylít, ta ale všechna vytekla na půdu a okamžitě začala téct do bytů.

Druhý den tak lidé z posledního patra prakticky nespí, jednak neustále vylévají vodu, kterám jim pořád teče ze stropu ve všech místnostech, a hlavně nemají ani pořádně kde. A mokré zdi a stropy už mají i nájemníci z nižších pater.

Podle slov starosty obce Stožec Martina Černého řešil vlastník objektu celou situaci a ještě v úterý večer prý nabídl nejvíce postiženým nájemníkům náhradní ubytování v jednom z místních penzionů, ti to však prozatím odmítli. Podobně se nabídla i obec, ta pro změnu nabídla prostory turistické ubytovny přímo na úřadě. 

Více ve čtvrtečním tištěném vydání Prachatického deníku.