Téměř před čtyřmi roky si nechali Prachatičtí nakreslit projekt na nová parkovací místa v ulici SNP. Na stavbu tehdy nedošlo. Zastupitelé ani nájemníci neměli na podélná stání u paneláku jednotný názor. Martin Malý, starosta Prachatic, říká, že parkovací místa ve městě nestačí.

Proto vedení města oslovilo obyvatele domu znovu. Dotazník dostalo pětatřicet vlastníků domu. Výsledek radní překvapil, protože zpět přišlo jen třináct odpovědí. Osm z nich, tedy většina, parkoviště chce. „Dozvěděli jsme se, že pokud lidé nenapsali, pak jejich názor máme vnímat spíše souhlasně. Kdyby prý nesouhlasili, tak se ozvou," tlumočí starosta názor nájemnice, která nechce být jmenována.

Jedna z nájemnic sice radnici ujišťuje, že mlčení většiny může vnímat jako souhlas, a tak by osm nových parkovacích míst v ulici SNP mohlo vzniknout. Pouze čtyři nájemníci v anketě zatrhli, že si parkování nepřejí. „Jsou v menšině. Osm odpovědí je souhlasných. Je to pro nás jasný signál, že parkoviště máme postavit," vysvětlil prachatický starosta Martin Malý a srovnal: „K volbám také chodí třeba čtyřicet procent voličů a platí."

Jedna ze třinácti odpovědí byla sice souhlasná, ale dotyčný preferoval stání kolmá. S nimi ovšem projektová dokumentace nepočítá. „Dozvěděli jsme se také, že například v jedné rodině manžel souhlasí a manželka nikoliv," zhodnotil s úsměvem Martin Malý anketní lístky. Konečné slovo stejně budou mít prachatičtí zastupitelé. Ti musejí investici do parkoviště a současně také opravy chodníku podél domu odsouhlasit. Podle projektu by si měla radnice připravit zhruba osm set třicet tisíc korun. Zastupitelé to prodiskutují 19. června.