„Právě valné hromadě předkládám plán investic správy domů a bytů ke schválení. Vše je připraveno, ale nemohu předjímat, zda radní plán na letošní rok a výhled na rok příští odsouhlasí a bude možné podle něho začít jednotlivé investiční akce připravovat,“ řekl včera Deníku jednatel společnosti MSDB Jiří Vejvoda.

Nájemné v jižních Čechách:
Nájemníci městských bytů v Prachaticích platí od 1. ledna 2010 za metr čtvereční 53,49 korun. Je tak stejné jako v Českém Krumlově, Strakonicích a Táboře. Vyšší nájemné mají v Českých Budějovicích (57,26). Nižší pak v Jindřichově Hradci (42,79) a v Písku (45). ⋌ Zdroj: MÚ Prachatice


Podle jeho slov se peníze, které lidé zaplatili správě bytů za nájemné, měly velkou měrou vrátit do městských panelových domů. „Naší letošní prioritou je především pokračovat v zateplování a výměně oken v těch domech, kde k tomu ještě nedošlo. Nechci ale slibovat něco, co radní nakonec neodsouhlasí nebo navrhnou jiný postup,“ dodal Vejvoda s tím, že seznam oprav bude jasný začátkem příštího týdne.


Zatím také není jisté, jak to dopadne s žádostmi o dotace z programu Zelená úsporám. „Jisté je jen to, že čekáme na přiznanou dotaci na zateplení a výměnu oken na objektech v Národní 1002 a 1003, které jsme realizovali loni. Rekonstrukci totiž město kompletně zaplatilo ze svého rozpočtu. Asi tři miliony korun by se ale měly na účet města vrátit,“ ujistil Vejvoda.


Doplnil, že i na další investice do nezateplených městských panelových domů žádosti na Zelenou úsporám odešly. Zda budou městu nakonec i přiznány, není jisté.