I tak ale Lyžařský areál Zadov zastavil veškeré plánované investice. „To, zda budeme ještě letos investovat do nádrže na zasněžování se uvidí teprve po vyhodnocení letní sezony a zjištění finálních ztrát na provozu areálu,“ upřesnil Luděk Sáska. Lyžařský areál Zadov patří do skupiny areálu, které vlastní Česká unie sportu, a tak má za sebou zázemí velké společnosti. I tak ale covidové restrikce rozvoj areálu zpomalí. Nádrž na zadržování vody pro zasněžování je pro LA Zadov klíčová, a pokud to bude jen trochu finančně reálné, mohlo by se výběrové řízení na dodavatele stavby vypsat a začít se stavbou ještě letos. „Spíš ale počítáme, že se do práce pustíme příští rok na jaře,“ odhaduje ředitel největšího šumavského areálu zimních sportů.

Lyžařský areál se v těchto dnech připravuje na novou zimní sezonu. „Zatím máme čas, sezonu s největší pravděpodobností zahájíme až v druhé polovině listopadu,“ myslí si Luděk Sáska. To nic nemění na tom, že sněžná děla zaměstnanci areálu už nyní rozmisťují po svahu.

Jisté také je, že pro letošní sezonu přijde zdražení. Hlavně prý vinou narůstajících cen energií a pohonných hmot. „Bez zdražení to nepůjde. Předpokládáme, že ceny půjdou o deset až patnáct procent nahoru,“ nemá ředitel areálu pro lyžaře dobré zprávy a věří, že letošní zimní sezona už nebude zavíráním areálů poznamenaná. „Mnoho areálů by se dostalo do existenčních problémů,“ uzavírá.