Je pravdou, že se tržnice v městysu nacházejí, je ale nutné brát v úvahu také druhou stranu mince. Všichni ve Strážným totiž intenzivně pracují na tom, aby se obraz jejich obce zásadně změnil. Strážný již dávno není pouze místem s barevnými trpaslíky a levným „značkovým" oblečením. „Od letošního roku nabízíme areál zimních sportů především pro rodiny s dětmi," ujistil starosta Strážnýho Jiří Vacek.

V lyžařském areálu Kaplička mají sněžné dělo, které už týden jede na plné obrátky. O minulém víkendu tak mohli ve Strážným přivítat první lyžaře. Mimo provoz je zatím vlek na svahu Kužvart. Na obou místech je zhruba čtyřicet centimetrů sněhu. „Pro areál Kaplička je sněhová pokrývka dostačující," řekl Jiří Vacek .
Do Strážnýho ale nemusejí jen lyžaři. Připraven je prostor na bobování a sáňkování. „Samozřejmostí je bufet a ohřívárna," doplnil Jiří Vacek. Jedinečnou novinkou pak bude plocha pro bruslení, kterou v těchto dnech Stráženští připravují. „Pokud počasí dovolí, bude o víkendu už v provozu," věří starosta v další mrazivé dny.

Až do 22. prosince pojedou vleky na Kapličce jen o víkendu. Od vánočních prázdnin pak plánují ve Strážným celodenní provoz.  Nabídnout mohou například cenu pro dospělého 150 korun na den, parkování u sjezdovky zdarma, lyžařskou školičku, snowtubing, půjčování sněžnic a připravené běžecké stopy. „Už nyní si vytváříme sníh na stavbu iglů a hradu, aby si děti mohly od lyžování odpočinout při hře," uzavřel Jiří Vacek.