Vedle netolického komorního sboru Bel canto dorazil i dětský sbor Cantando a sbor smíšený K– dur, oba dva z Kuřimi. Celý koncert se uskutečnil v horním sále známého zámku.
Jak řekla Miluše Vinciková, sbormistryně komorního sboru Bel canto, úžasná atmosféra byla cítit hned na začátku. „Vůbec jsem nečekala, že posluchači budou tak bezprostřední a srdeční. Mile mě to překvapilo. Hodně velký vliv na to určitě měla i sama sbormistryně obou kuřimských sborů Pavlína Zámečníková. Pochází totiž z Netolic, a tak byla návštěva u nás o to příjemnější. Mohli jsme si tak ve volných chvílích povídat o známých věcech,“ s úsměvem vyprávěla. Návštěvníkům se tak sbory předvedly nejenom samostatně, ale i při společných písních. Jedna z nich zazněla hned na začátku koncertu. „Společnou píseň jsme si vyzkoušeli zhruba tak půl hodiny před vystoupením. Na koncert jsme ale samozřejmě poctivě trénovali při našich pravidelných pátečních schůzkách,“ popsala Miluše Vinciková s tím, že se jim společná píseň moc vydařila, a tak je jasné, že trénink nikdo nezanedbal. Každý sbor měl poté zhruba dvacet minut na své vystoupení. Mezi pauzami si návštěvníci mohli poslechnout i nadějné hudebníky z místní umělecké školy.
„Představení ale rozhodně nebylo jen o nás zpěvácích. Abychom návštěvníků našeho koncertu mohli předvést jen to nejlepší, na organizaci spolupracovali další lidé. Například nám dobrovolníci napekli koláčky a buchty, kterými jsme tak naše hosty mohli přivítat. Ochotných lidí ale bylo mnohem víc. Za to jim patří velký dík,“ doplnila sbormistryně.
Tyto společné koncerty nebo spíš podle slov Miluše Vincikové, výměnné pobyty, se mezi Netoličáky a zpěváky z Kuřimi pořádají už několikátým rokem. Kuřimští tak v Netolicích strávili celý víkend, který vedle zpěvu věnovali i poznání blízkého a trochu vzdálenější okolí. Jak totiž prozradila netolická sbormistryně, v neděli se ještě vydali na Hlubokou.