V sobotu 8. června od 10, 12, 13, 14, nebo 15 hodin do KreBulu jsou připraveny akce v Mezigenerační zahradě na víkend otevřených zahrad. "V sobotu začínáme v deset vernisáži fotografií a hudební skupinou, pak přijdou na řadu harmonikáři, občerstve, ale také tvořívé dílny, četba a hlavně pohoda," pozvala Hanka Rabenhauptová. V neděli 9. června je připraveno cvičeníčko ve stoje i na židlích a povídáni o zdravém životním stylu. Zájemci mohou přijít v kteroukoliv hodinu.

Otevřenou zahradu mají také soukromí majitelé. Nakouknout tak Prachatičtí mohou do zahrady manželů Parusových na konci prachatické Rumpálovy ulice.

Program ale připravila také Jitka Kottová, která otevře svou zahradu na Lipovém dvoře. Jitka Kottová se otevřených zahrad účastní už poněkolikáté. "Zvu do přírodní zahrady Lipák, kde kromě prohlídky bylinkové zahrady a zahrady si lze prohlédnout nedávno „otevřenou“ lesní studánku. Vzhledem k tomu, že zahrada se nachází na kraji lesa, srnky a veverky jsou její součástí a při troše štěstí je návštěvníci možná také uvidí," pozvala Jitka Kottová. Navíc připravila přednášku o bylinkách Růženy Vincikové. V době od 9 a 10 hodin to bude na téma byliny ze zahrádky a mezi 14.30 a 15.30 hodin pak o planých bylinách v kuchyni. "Zároveň zájemci dostanou ochutnat bylinkové sirupy," upřesnila majitelka zahrady Lipák. Tím ale nabídka U Lipového dvora nekončí. "K mání budou i marmelády od prachatické marmeládovnice Jozefíny Růžičkové, která si za ně přivezla vavříny a uznání z významných celosvětových soutěží," doplnila. Součástí programu je také výstava fotografií ženských aktů Pavla Lamače v galerii „Garáž“. Ani na děti Jitka Kottová nezapomíná, pro ně bude v zahradě připraven program.