Ve středu, v pátek a v sobotu bude také večerní lyžování v době od šesti do devíti hodin večer. Šanci na jeden z posledních výletů mají také běžkaři. „K dispozici mají stopu ze Zadova na Pláně, tedy zhruba tři kilometry,“ upřesnil Petr Vondraš, správce areálu.

Lipno – Lyžování za dvacku si užijí ve středu 27. března všichni, kdo vyrazí ve do Skiareálu Lipno. Zvýhodněná cena skipasu je tradičním rozloučením se zimou v poslední den sezony. Od čtvrtka areál čeká odstávka lanových drah a příprava na letní sezonu. „Lyžovalo se 103 dnů a díky dostatku přírodního sněhu si sezonu užili nejen sjezdaři, ale i milovníci běžek. Stabilní teploty pod nulou pak zajistili bruslení na zamrzlém jezeře,“ řekl Vojen Smíšek, mluvčí skiareálu Lipno. Půjčovny už začaly s výměnou sortimentu a už v sobotu budou k dispozici jízdní kola a koloběžky.

Cyklisté mohou vyrazit na oblíbenou jezerní cyklostezku. Letní teploty vybízí také k návštěvě Stezky korunami stromů, kam v uplynulém víkendu zavítalo 600 návštěvníků. Lákají je sem nejen unikátní výhledy, ale také nová Ptačí stezka s hnízdními budkami a dřevěnými modely ptáčků žijícími v okolí.

Pravidelnou údržbou a kontrolou projdou také lanové dráhy. „Čeká nás plánovaná odstávka lanovky Lipno Express. Musíme provést veškeré revize a zkoušky, než zahájíme její letní provoz na konci dubna,“ říká Vojen Smíšek. Lanovka se pro pěší opět roztočí 27. dubna, kdy proběhne Slavnostní zahájení sezony v Království lesa. Návštěvníky tohoto unikátního rodinného parku čeká nabitý otvírací program plný zábavy pro děti i dospělé.