První skupinky ze školy a školní družiny ze ZŠ Zlatá stezka 387 v Prachaticích navštívily výstavu i s doprovodným programem. Kurátorka výstavy provedla přítomné od historie až po současnost, pak si všichni také o všem společně i s paní učitelkami povídali. Snad největším objevem pro děti byl kopírák, přes který malovaly, mechanický vysavač, který si vyzkoušely a kaleidoskop přes který viděly krajinu.

Překvapením ale byly i obyčejné natáčky, spony do vlasů. Zaujalo oblečení na miminka, ale také modré trenýrky s gumičkami, které kdysi nesměly chybět při žádné hodině tělesné výchovy.

Na nástěnkách pak návrhy oblečení, staré pohledy a známky i za 30 haléřů, časopisy a noviny, nebo také i sto let staré fotografie či rodné listy, udělení domovského práva a mnoho her, které dnes již děti neznají anebo se v nových obalech na pultech jako novinka znova objevují.

Upoutaly také Céčka, nebo deníček s vystříhanými a nalepovanými obrázky herců, zpěváků a dalších umělců.
Test, který následoval, měl za cíl vzbudit zájem, nejen o současnost. Děti v něm nejen psaly všechny věci, které na výstavě viděly a které neuměly pojmenovat, ale také je kreslily. Zároveň měl vzbudit zájem o historii, děti musely poznat symboly naší země či její polohu. Při otázce, co ony sbírají padaly názvy sbírek, jako jsou pohledy, různé příšerky z filmů nebo autíčka.

Ukončení výstavy v prachatickém SeniorPointu se chystá na neděli 28. října. Pak výstava poputuje do Domova seniorů Mistra Křišťana v Prachaticích. (RH+)