„Letos opravíme chodníky i schodiště. Vzniknou nové trasy pro pěší, které budou respektovat bezbariérovost a dříve využívané zkratky, jež obyvatelé sídliště využívají,“ vysvětlil vimperský místostarosta Zdeněk Kuncl. Nové budou také veřejné osvětlení, koše a lavičky.

Ve spodní části sídliště u panelového domu čp. 436 u večerky vzniknou nové přístřešky na odpady. „Celková výše investice provedené ve dvou letech je zhruba 18 milionů korun,“ doplnil vimperský místostarosta.

Europoslanec Ondřej Knotek navštívil prachatické Tepelné hospodářství. Provedl ho jeho jednatel Petr Kolín.
Prachatičtí jsou výjimka, cena tepla a teplé vody se snižuje

Letošní vylepšování sídliště začalo od mateřské školy Mírová směrem k večerce. Jeho součástí je také demolice trochu zvláštního přístřešku na odpady, který sloužil jako průchod pro obyvatele domu. „To nebylo komfortní, a tak postavíme nový moderní s takovou kapacitou, aby tam mohli odpady odkládat lidé ze tří panelových domů,“ popsal Zdeněk Kuncl.

Lidé ze sídliště se mohou také těšit na dokončení parkovací plochy pod domem čp. 460. „Loni v listopadu jsme museli práce vinou covid-19 přerušit. Znovu práce začaly před několika dny,“ uvedl místostarosta a dodal, že revitalizací sídliště město za poslední dva roky získalo navíc 80 míst.