Režim, který byl na Huláku nastolen 1. června, zůstává i dál. Deníku to včera řekl ředitel Sportovního zařízení Prachatice Jaroslav Černý. „Areál bude otevřen, ale pouze v parkovém provozu. Lidé tedy mohou přijít, ale pouze na opalování, nebo na hřiště. Ale také bufet bude otevřený," zkonstatoval včera Jaroslav Černý.
Ale světe div se, voda v bazénech už je. Ovšem případní návštěvníci se budou muset o víkendu spokojit s osvěžením ve sprše. Ta prý bude v provozu. „Pokud by se lidé chtěli v sobotu koupat, mohou využít krytého bazénu a opalovat se mohou na zahradě u haly," doplnil ředitel sportovního zařízení.

A důvod, proč není možné jít si zaplavat na Hulák? Zatím nejsou potřebné testy hygieniků. „Takzvaně velký testvody bude příští týden, takže pokud bude pěkně, bude Hulák připravený na koupání až příští týden," uvedl Jaroslav Černý s odkazem, že splnil, co slíbil a Hulák sportovní zařízení otevřelo s prvním dnem června. Stejně jako v minulých letech ale ředitel sportovního zařízení odkazuje na cenu testování vody. Velký měsíční test vyjde na zhruba dvanáct tisíc korun. Pravidelně každý týden se pak provádějí menší chemické rozbory, které stojí asi dvanáct stovek.

„Myslím si, že to, co se děje v Prachaticích, je vrchol. Nikde jinde tohle není, je to ostuda a chyba nás všech. Nejlepší by bylo, kdyby bazény zlikvidovali a vrátili nám zpátky Hulák jako požární nádrž. Tam se aspoň smělo, kdy se člověku zachtělo. Mohli tam postavit bufet a bylo by to mnohem lepší, než tahle komedie. Jak je možné, že na nějaké dlaždičky přijdou týden před napouštěním, když byl bazén celou zimu bez vody? Jak je možné, že na Hluboké se termíny otevření bazénu neposunují kvůli kontrole kvality vody? A jak je možné, že tady vlastně vzniklo něco, na co nemá město peníze? Zajímalo by mě, jestli někdo před stavbou tohoto monstrózního žrouta peněz provedl nějakou analýzu. Podle mě ne. Protože jinak by to ani nikdo nemohl postavit. To, co se děje teď, je jen třešnička na dortu," komentoval situaci ve městě čtyřiadvacetiletý student Honza.

To Vimperáci, ačkoli otevření jejich venkovního bazénu provázely obrovské komplikace a investice, jsou o krok dál. Alespoň podle plánu provozovatele bazénů, společnosti STARZ a jeho ředitele Václava Vokatého. Voda v bazénech je od včerejšího odpoledne napuštěná. „V sobotu v deset hodin se brány vimperského koupaliště otevírají pro první návštěvníky," ujistil Václav Vokatý s tím, že samozřejmě hlavní roli bude hrát počasí. Slunce si ale o víkendu užijeme zřejmě dosyta.