Ředitel firmy Fruko-Schulz Josef Nejedlý přizval k natáčení svého spotu legendárního fotbalistu Antonína Panenku a neméně známého hudebního producenta a skladatele Karla Vágnera. "Oba jsou moji kamarádi. Tonda Panenka mi namlouvá spot, který běží před fotbalovými zápasy první ligy, a když jsme jednou spolu seděli u piva, řekli jsme si, že aby to nebylo fádní, natočíme i obrazový spot přímo s Tondou, který bude kopat penaltu," přiblížil Josef Nejedlý a dodal, že výběr natáčecí lokality byl pro něj jasný. "Jsem rodilý Jarošovák, takže jsem si říkal, proč bychom byli někde v cizím prostředí, když tady to známe. Ve spotu si zahraje i krásný jarošovský kostel," poznamenal ředitel likérky.

Antonín Panenka je doma především na hřišti, natočení reklamy prý pro něj byla nová zkušenost. "Nejsem žádný herec a je to pro mě trochu jiná branže, přijal jsem tu roli i z kamarádství. Mám objednávat v hospodě rum a dojde samozřejmě i na fotbal," slíbil Antonín Panenka, který strávil celý profesní život v pražském klubu Bohemians a na fotbal nezanevřel ani v pokročilém věku. "Vedu starou gardu a společně hrajeme ještě nějaké propagační zápasy na vesnicích. Na Bohemku se samozřejmě chodím dívat, protože je to moje celoživotní láska, takže v tom musím dál pokračovat," poznamenal.

Ilustrační foto.
Cyklistku pokousal pastevecký pes. V tandemu s čivavou. A nebylo to poprvé

Ani Karlu Vágnerovi ale fotbalový míč rozhodně není cizí. "Já budu ve spotu hrát Tondova kamaráda, kterému je velkou ctí, že si vedle Tondy Panenky mohl zahrát spoustu zápasů a nahrál mu na spoustu gólů. Bavíte se totiž s nejlepším střelcem Amfory, hrál jsem tam od roku 1987 a dal celkem 278 gólů," pochlubil se hudební skladatel a producent, který také složil hymnu fotbalové Slávie. Týmu chodí pravidelně fandit.

Mezi účinkující vyběhl ve fotbalovém dresu na hřiště také jarošovský farář. "Jsem rád, že oba pánové vážili cestu do tohoto našeho často opomíjeného regionu a že takováto reklama se netočí někde na velkém stadionu v Praze, ale že tyto legendy přijely sem mezi nás na obyčejné venkovské hřiště," neskrýval radost farář Miroslav Štrunc, který překvapil svojí minulostí. Několik měsíců totiž hrával v kategorii žáků za českobudějovické Dynamo.

Na pečlivě utajené natáčení se přišlo podívat také několik místních. Spot jindřichohradecké likérky bude mít dvě verze, které fanoušci fotbalu budou moci vidět v rámci prvoligových zápasů už za měsíc.

Jindřichohradecké posádky dračích lodí se ze závodů na Lipně vrátili s medailemi. Mix Vajgarská saň a ženy Vajgarské sirény berou bronz, junioři utvořili tým s Kadaní a pod názvem Krušnokachny celé klání vyhráli.
Dragony z Vajgaru vlny na Lipně nespláchly