Zavzpomínat si přišli jak žáci pana profesora, tak jeho přátelé i rodina. Jeho pedagogickýma rukama prošlo velké množství žáků a hudebníků, klarinetistů, kteří působí nejen v Jihočeském kraji.

Na koncertě, který se konal v čestickém kostele, zazněly skladby Roberta Schumanna, Johanna Sebastiana Bacha, Antonína Dvořáka, Františka Jančíka a především Wolfganga Amadea Mozarta – jednoho z nejoblíbenějších autorů klasické hudby pana profesora a to v podání jak Klarinetového souboru Prachatice ve složení – Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček,  tak i hudebního kvinteta z Českých Budějovic s hudebníky Tomášem Krejsou, Sabinou Baronovou, Janem Jírou, Lenkou Němcovou a Radkou Hájkovou.

Posluchači si mohli v této sestavě poslechnout oblíbenou skladbu pana profesora „Stadler Quintet", který sám pan profesor zaznamenal v roce 2012 na CD. Klarinetový soubor Prachatice zvolil jednu z posledních částí tvorby Wolfganga Amadea Mozarta – Lacrimosa z Requiem. Dovolte, abychom velice vřele poděkovali všem, kteří si pana profesora připomněli nejen na koncertě v Česticích, ale i osobně tichou vzpomínkou.

Jan Hovorka