Na Rokytské slati na Šumavě naměřili dnes meteorologové minus 30,2 stupně, zřejmě nejnižší dnešní teplotu v zemi. Na stanici Kvilda - Perla bylo ráno minus 28,7 stupně. Teploty v chladnějších šumavských údolích se ráno pohybovaly kolem minus třiceti stupňů. ČTK to dnes řekl Daniel Maňhal z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V nižších polohách jižních Čech do 600 metrů nad mořem bylo dnes od minus 12 stupňů až k minus 20,7 stupně, jež meteorologové naměřili v Jindřichově Hradci. "Na Šumavě byly teplejší kopce jako Plechý, chladnější údolí a mrazové kotliny. Na Rokytské slati bylo minus 30,2 stupně, na Jezerní slati, v údolí u Březníku většinou do minus třiceti," řekl Maňhal.

Zima, ilustrační foto
Sníh a mráz na jihu komplikují dopravu. Předpověď pro další dny je podobná

V kraji bude přes den polojasno až oblačno, večer ojediněle slabé sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty od minus osmi do minus pěti stupňů Celsia.

Na některých jihočeských silnicích se dnes mohou tvořit sněhové jazyky. V noci odklízeli silničáři sníh hlavně v okresech Jindřichův Hradec, Písek a Tábor, ráno pak ještě na Českobudějovicku. Nasadili 101 sypačů. Nejvíc sněžilo na Jindřichohradecku. "Mohou se tvořit drobné sněhové jazyky. Vítr moc nefouká, ale jak je sníh přemrzlý, převaluje se. Silnice jsou mokré, chemicky ošetřené, měly by vymrzat," řekl ráno ČTK dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Hausel.