Šibeniční vrch u Prachatic.Šibeniční vrch u Prachatic.Zdroj: www.mapy.czNávrhy mohli lidé posílat do začátku letošního května a jak upřesnil prachatický starosta Jan Bauer, návrhy přišly dva. Pouze jeden z nich ale splnil radou letos v lednu schválená pravidla pro participativní rozpočet. Je to ovocný sad s vyhlídkou pod Šibeničním vrchem. Jedním z pravidel je svolat veřejné hlasování o jednotlivých návrzích. „S ohledem na skutečnost, že pravidla participativního rozpočtu splňuje jediná z podaných žádostí, není veřejné hlasování o návrzích nutné,“ upřesnil organizační postup v rámci participativního rozpočtu vedoucí odboru komunálních služeb a dopravy Městského úřadu v Prachaticích Luboš Kvasnička. Ujistil, že Ovocný sad s vyhlídkou pod Šibeničním vrchem bude. Jeho realizaci ale město plánuje až na podzim. „A to pro správné načasování výsadby ovocných stromů,“ dodal.

Centrum Prachatic.
VIDEO: Projděte se s námi centrem malebných jihočeských Prachatic

Prachatický místostarosta Jakub Nepustil věří, že projekt přispěje ke zlepšení kvality života ve městě. „Doufám, že v příštím roce můžeme očekávat aktivnější zapojení veřejnosti v podobě nových zajímavých návrhů,“ zhodnotil participativní rozpočet místostarosta města Jakub Nepustil.

Šibeniční vrch
Kopec s výškou 681 m n. m. u Prachatic. Je na něm vodojem, radiový a televizní vysílač. Vrchol je přístupný, vede k němu turistická stezka Vyhlídková stezka kolem Prachatic. Nachází se zde rovněž i vyhlídka na historické centrum Prachatic a severního okraje města.