Vedení města se totiž rozhodlo, že letošní peníze, jež má v rozpočtu města vyčleněny na frézování a další úpravy chodníků, vloží do opravy míst, na které lidé nejvíce poukazují. „Chodníky v okolí bytových domů jsou popraskané nebo i prorostlé trávou," zkonstatoval místostarosta. Upřesnil, že radnice vloží sedm set tisíc korun na opravu komunikací 
v lokalitě.

Dalších osm set tisíc pak půjde právě na chodníky, kde je ještě litý asfalt a mnohde je téměř neschůdný. „Na Sady jsme neinvestovali, zatím co panelové sídliště je téměř kompletně zrekonstruované," řekl Robert Zeman. Radnice totiž na obnovu sídliště a komunikací tam sehnala dotační peníze. Sady ale nesplňují statut sídliště a na podobné lokality nebyl vypsán dotační titul. „Peníze, které máme každoročně v rozpočtu, tak budeme systematicky vkládat do oprav této části," uvedl místostarosta.

V nejbližších dnech proto dojde k výběru zhotovitelů a přesných cenových kalkulací a ještě v letošním roce část chodníků a silnice projde renovací. „Chceme začít nejdéle o prázdninách," zakončil Robert Zeman.