Důvod byl jednoduchý, mnohým zájemcům se nechtělo dojíždět do Prachatic či Vodňan, kde se kurzy otevírají obvykle. A protože i vedení městysu pomohlo nabídkou sálu, v loňském roce se kurz povedlo otevřít. Zájemců přitom bylo hned několik desítek.
„Museli jsme dokonce několik zájemců odmítnout, což nás mrzí, ale kapacita sálu už by byla zřejmě překročena,“ uvedla už na podzim jedna z pořadatelek Růžena Nováková. Podle ní se taneční setkaly se zájmem nejen mladých, kteří se tančit teprve učí, ale i pokročilých tanečníků, kteří si jen chtěli oživit znalost některých méně častých tanců. A nejsou to zdaleka jen místní, navzdory všem předpokladům tyto kurzy navštěvují i lidé z Vodňan nebo Prachatic. Může za to prý trpělivost lektorů a skvělá organizace.
„Úplně mě to nadchlo. Mohu to porovnávat s přístupem jinde, mé dcery totiž mají už také taneční za sebou. A musím říci, že lektoři ve Strunkovicích mají úžasnou trpělivost a schopnost někoho něco naučit. Vůbec mi nevadí, že jezdím z Prachatic, klidně bych jezdila i z větší dálky,“ ujišťovala účastnice kurzu Milada Široká. Tu mrzí jen to, že jsou lekce tanečních zdarma. „Je tam sice kasička na dobrovolné vstupné, to tam ale hodí jen málokdo. Myslím, že ti, kteří si vydělávají, by měli přispívat, je to slušnost. Ta organizace je totiž určitě náročná a navíc je opravdu úžasná, takže si zaslouží ocenit i touto formou,“ doplnila Milada Široká.
V současné době mají za sebou účastníci první prodlouženou lekci, čeká je ještě jedna a hlavně závěrečný ples, který je naplánovaný na pátého března. Kromě jeho příprav už organizátoři přemýšlejí, jaké novinky připraví do nové sezony. Taneční kurzy totiž znovu začnou ve Strunkovicích i letos na podzim. A s velkou pravděpodobností je čeká rozšíření.
„Zvažujeme i organizaci kurzu pro pokročilé a zdá se, že bude opravdu otevřen. Dokonce už se nám dopředu přihlásilo několik párů, které by o jejich navštěvování měly zájem,“ konstatovala s úsměvem za všechny organizátory Růžena Nováková.