Proto se letos vedení městyse chce zaměřit nejen na rekonstrukci poškozeného oplocení fotbalového hřiště, ale i na terénní úpravy a vybudování protipovodňových valů v celém sportovním areálu. „Oplocení nám vzala voda a zanechala za sebou tuny bahna, jehož část musíme ještě odstranit. Už jsme stihli vyčistit stoky a další úpravy nás čekají v nejbližší době,“ vyjádřil se k budoucnosti sportovního areálu starosta Karel Matějka.
Není to ale jediný plán, na místní hřiště se ještě v letošním roce umístí nové herní prvky. „Nebudou tak chybět skluzavky, houpačka, prolézačky, ale i loď,“ komentoval starosta s tím, že děti, ale i maminky, které hřiště navštěvují, se doopravdy mají na co těšit.
Nové herní prvky se ale samozřejmě na hřiště umístí až po všech nutných úpravách. Podle předběžných odhadů by měly vyjít zhruba na milion tři sta tisíc korun. „Rádi bychom měli všechny úpravy hotové do konce června, a to hlavně proto, aby si na hřišti mohly děti v klidu užívat letních prázdnin,“ dodal závěrem starosta.