Radost z přibývajícího sněhu ale mají hlavně vlekaři. Například na Zadově jede zasněžovací systém na plné obrátky a upravených je i pět kilometrů běžeckých tras. Spuštění sezony 2023/2024 je na spadnutí. 

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) označil středu 29. listopadu za první den letošní zimy. Sníh totiž leží na drtivé většině našeho území. Výjimečně se jedná jen o poprašek, nejčastěji ale leží i v nižších polohách od 2 do 6 cm sněhu a na horách většinou mezi 25 a 60 cm. Nejvíc ho je na Velkém javoru na Šumavě (90 cm), na šumavských hřebenech ho je jinak přes půl metru.

Architektonický návrh ukazuje, jak by v budoucnu mohly vypadat vimperské Pivovarské terasy. Výhled na zámek je okouzlující.
Oprava vimperských Pivovarských teras začala, hotovo bude za rok

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pro jižní Čechy bude v pátek místy sněžit trvale. Od pátečního dopoledne do nedělní půlnoci se můžeme v jižních Čechách dočkat 30 - 40 cm nového sněhu. Od sobotního rána do nedělního odpoledne se také mohou tvořit sněhové jazyky a na horách závěje.

Jižní Čechy pod sněhem:

Kolik už je sněhu u vás? Chcete-li se podělit o snímky a aktuální informace, můžete je poslat na e-mail klara.alesova@denik.cz nebo je vložit do komentářů u příspěvku na FB stránce Prachatického deníku.