Ti se na něj totiž vydali, aby podpořili svoji petici, kterou ještě před jednáním předali vedení města. Dozvěděli se ale, že řeč o petici vůbec nebude.


„Potřebujeme nejprve celou otázku rozklíčovat. Zatím nemáme žádné odhady, nic, o čem bychom mohli mluvit," vysvětlil starosta Oldřich Petrášek.


Obyvatelům Petrova Dvora se totiž nelíbí, že by město mohlo prodat část pozemků na nádvoří podnikateli, který v areálu už některé budovy vlastní. V areálu se nachází i budova s městskými byty.


„Nám by zbyly dva metry kolem domu. To by byla plocha, po níž bychom se dostávali do domu. Jenže na pozemku, o kterém mluvíme, máme kůlny, parkujeme tu," zlobil se Milan Bigas.


Netoličtí zastupitelé totiž na svém říjnovém jednání schválili záměr prodeje tohoto pozemku s tím, že zájemce o jeho odkoupení, firma Kůta a.s., na svoje náklady zajistí zpracování znaleckého posudku a geometrického plánu. Už tady by mohl být ale zádrhel. „Nikdy jsme ale neřekli, že za cenu, kterou předloží, pozemek prodáme," řekl starosta.