„Už jen odstoupení od projektu by nás v tuto chvíli stálo zhruba milion a sedm set tisíc korun," informoval prachatický starosta Martin Malý. Ujistil, že záměr radnice proto, i přes protesty 443 lidí podepsaných pod petici, která chtěla změnit lokalitu, nezmění.
Petice jak pro, tak proti hokejbalovému hřišti dorazily na Městský úřad v Prachaticích začátkem letošního května. Odpověď na obě v pondělí zastupitelé odsouhlasili. „V případě petice proti stavbě hřiště navazujeme na odpověď, kterou odeslalo předchozí vedení města už v srpnu roku 2008," zkonstatoval Martin Malý a ujistil, že vybrané místo je v souladu s územním plánem.
O změnu názoru a revokaci původního usnesení zastupitelů ještě v pondělí požádala iniciátorka Petice proti masivnímu kácení zeleně v parku Mládí Kateřina Beranová.
Zastánci hokejbalového hřiště v parku Mládí v pondělí zvolili pouze vyčkávací taktiku a do diskuze se vůbec nezapojili. „Životní prostředí ve městě je jeden z důvodů, proč by se park Mládí měl zachovat ve stávající podobě. Vegetace působí jako přirozený filtr škodlivých látek v ovzduší," argumentovala Kateřina Beranová s tím, že je mylné, že náhradní výsadba plně zajistí funkci stávajících stromů. „Osobně považuji zásah do parku za čiré vandalství," vyčetla Kateřina Beranová prachatickým zastupitelům.
Další odpůrce hřiště Jiří Janoušek zastupitelům vyčetl, že nevyhrálo hřiště, ale dotace z Evropské unie. „Jen doufám, že se na hřišti podaří udržet pořádek a v zimě tam bude led, jak radnice slibuje. Teprve budoucnost ukáže, zda bude hřiště pro radost, nebo pro zlost," uvedl Jiří Janoušek. Dotázal se zároveň, proč není možné hřiště posunout alespoň do dolní části parku.
Martin Malý zdůraznil, že projektanti podle jeho zjištění zvážili všechny možnosti, jak nejlépe hřiště s příslušenstvím do prostoru zasadit. „Věřím, že bude platit gentlemanská dohoda, kterou hokejbalisté slíbili, a vy, obyvatelé lokality, nebudete nijak obtěžováni," zkonstatoval Martin Malý. Doplnil, že ze stávající stovky stromů se počítá s vykácením dvaceti šesti. „Na druhou stranu jich třiatřicet přibude a k tomu ještě další asi pětistovka keřů," zakončil.
V současné chvíli radnice domlouvá přesné podmínky dotace s jejím administrátorem. Podle plánu radnice by se tak se stavbou mohlo začít někdy na podzim letošního roku tak, že se prostor připraví. Zjara roku příštího by pak mělo dojít na stavbu samotnou.