Přibudou například spoje zajíždějící až na náměstí Přemysla Otakara II., nové zastávky, jiné linky čeká například přečíslování a zastávku Nemocnice na Lidické třídě přejmenování na Šumavská. 

Naopak název Nemocnice ponese nově zřízená zastávka přímo před vchodem do zdravotnického zařízení. Jezdit sem bude malokapacitní elektrobus č. 22 z historického centra. Na jeho trase jsou i všechny další nové zastávky – Parkoviště Dynamo a Jánská v ulici B. Němcové a Karla IV. poblíž hlavní pošty.

„Je dobře, že se člověk dostane městskou do centrai z jiných směrů. Ale čas to asi nikomu neušetří, trasy mi připomínají spíš vyhlídkové jízdy městem,“ krčí rameny maminka na mateřské Renata Synková.

Všechny tři nové linky budou jezdit do centra a zpět ulicí Karla IV. Ani spoj k záchytnému parkovišti v Jírovcově ulici nesmí nejkratší možnou trasou přes Krajinskou ulici, kudy jezdil původně. Krajský soud totiž zrušil platnost dopravního značení, které provoz malých autobusů dovolovalo. Kvůli provozu MHD v Krajinské vedlo s městem spor několik majitelů domů v ulici. Argumentovali, že Krajinská je pěší zónou a měli též obavy o statiku svých objektů. Radnice ale hájila linku MHD s tím, že i v jiných městech existuje podobné využití pěší zóny pro veřejnou hromadnou dopravu. Připomínala, že v minulosti v Krajinské jezdily třeba i tramvaje.

„Soudní spory ohledně Krajinské ještě zřejmě nekončí, ale na provoz elektrobusů by to nemělo mít vliv,“ říká náměstek primátora František Konečný. Zahájením provozu nových linek se spustí i další návazné změny. Původní autobusová linka 21 bude nově označena jako linka 1. Původní trolejbusová linka 1 bude nově označena jako linka 4. Linka č. 12 bude zkrácena na úsek Nádraží – Husova kolonie / Areál VŠTE. Havlíčkovu kolonii, kam dříve jezdila, bude nově obsluhovat linka 21. Drobné změny především v časech odjezdů nastanou také na linkách č. 13, 18 a 19.