„Školní vlek jede denně. Sněhu je málo, ale na svahu máme dvacet centimetrů technického sněhu, takže se tu dá jezdit bez problémů," informoval Vladimír Vykydal z lyžařského areálu na Kubově Huti. Podle jeho slov je zatím letošní zima hodně teplá, takže o ideální sezoně se opravdu mluvit nedá.

Na sníh čekají i v Českých Žlebech. I přesto tu vlek jede. „Máme patnáct centimetrů přírodního sněhu, každý den jedeme od 9 do 16 hodin. Ráno je sníh zmrzlý, ale přes den je dobrý. Technický nemáme, protože teploty se v noci dostávají jen velmi málo pod nulu, přes den je nad nulou. Inverzní počasí nám moc nepřeje, takže čekáme na to, až začne pořádně padat sníh. Kdyby na začátku prosince nenapadl, byli bychom bez sněhu úplně," říká Jan Procházka z areálu v Českých Žlebech.

Na sezonu si zatím nestěžují ve Strážném. Podle starosty Jiřího Vacka mají lyžařů dostatek. „Jedeme sice jen na jeden vlek, ale lidí je dost. Přijedou se k nám kouknout a už tu zůstávají. Do letošní sezony jsme šli s novými úpravami a lyžaři je kvitují. Takže zatím nemůžeme říci, že bychom měli sezonu horší, než třeba vloni. Je to dáno i tím, že jak jedeme na jeden vlek, máme i méně provozního personálu," uvedl starosta.

Podle jeho slov se letos povedlo nové zázemí, kde jsou toalety, ohřívák, ale i bufet. „A tím ještě nekončíme. Letos, až to sněhové podmínky dovolí, chceme pro děti udělat ze sněhu velký hrad, kde si budou moci hrát. Navíc tu půjčujeme třeba i čluny na snowtubing, což se dětem samozřejmě líbí," přiblížil Jiří Vacek. Doplnil, že další úpravy areál Pod Kapličkou ještě čekají i v letošním roce.

Ani zadovská Kobyla není bez lyžařů. Díky zasněžování se podmínky pro lyžaře zlepšily, na svazích leží od deseti do pětatřiceti centimetrů sněhu, nechybí ani večerní lyžování.

V provozu je lanová dráha na Kobyle, stejně, jako vlek, vlek U Horejšů, pohyblivý pás Kobyla a děti nepřijdou ani o lyžařskou školu. Pro ty je navíc k dispozici i dětský park.

V provozu pro změnu nejsou Nové Hutě – vlek Tatrapoma, kde leží zmrzlý sníh.

Běžkaři mají k dispozici upravenou trasu ze Zadova na Pláně, která je dlouhá tři kilometry. Zbytek běžeckých tras upravený není.