A stejně tak se do dnešního dne nezměnila ani cena za metr čtvereční a rok. Zájemce, který by měl o pronájem zájem, zaplatí podle zveřejněné nabídky ročně za každý metr čtvereční osm set korun.

„Pokud si dobře pamatuji, tak jsme snížení ceny v radě města neřešili. Myslím, že vedení města upíná pozornost k tomu, zda by tam mohla být knihovna, a tak otázka pronájmu není prioritou,“ uvedla včera Radka Paulová, prachatická radní.

Ilustrační foto
Do oprav historických domů dá letos město Prachatice přes čtyři miliony ze svého

V tuto chvíli je navíc podle Felixe Fatky, vedoucího odboru majetku, na pronájem stopstav. Radnice totiž uvažuje o stěhování knihovny do Národního domu. „Čekáme na stavebně historický průzkum a statický posudek. Národní dům poskytne potřebný prostor a asi by šlo o nejlevnější variantu. Ve hře ale stále zůstává oprava bývalé hasičárny, na kterou má město zpracovaný projekt,“ řekl před několika dny Martin Malý, starosta města.

I když je cena za pronájem stejná, jako v ostatních prostorách v centru, zájemci se nehrnuli. Především proto, v jakém stavu prostory v domě jsou. „Jsou tu například staré rozvody topení. Dlouhodobě tu nebyly žádné významné investice,“ připustil na konci loňského roku Jiří Vejvoda, jednatel prachatické Městské správy domů a bytů.