S ČT sport na vrchol je sportovní pořad, který kombinuje adrenalin ze závodní jízdy a zároveň napětí a nervozitu z přítomnosti skutečných televizních kamer. Účastníci jsou tak nejen v rolích závodníků, ale i spolutvůrců pořadu. K závodu se zdarma zaregistrujete přímo na místě mezi devátou a jedenáctou hodinou. Závody jsou jak pro dospělé lyžaře, tak pro dětské zájemce o poměření sil a schopností na lyžích. Děti pojedou stejnou trasu jako dospělí, budou zařazeny vždy do dopovídající věkové kategorie.

Soutěží jednotlivci i týmy

Třešničkou na dortu v závodě dospělých je soutěž smíšených družstev. Jmenovaní kapitáni, mezi nimiž nebude chybět například Borek Zakouřil, bývalý reprezentant v alpském lyžování a účastník ZOH v Salt Lake City, nebo Václav Chalupa bývalý reprezentant ve veslování a skifu, stříbrný závodník z LOH v Barceloně, si vyberou svůj čtyřčlenný smíšený tým, a družstva se pak utkají o vítězství v daném dni. Kapitáni si nemusí vybírat členy týmu podle času, který předvedli na trati. Časy budou k dispozici, ale nejsou jediným kritériem k výběru závodníka do družstva. Pro závody jsou důležití také fanoušci. Každý i třeba začínající lyžař nebo snowboardista je vítaný jako nadšený podporovatel lyžařů na trati. Teprve fanoušci dávají závodům tu správnou atmosféru.

Hokejbalisty HBC Prachatice čeká o víkendu důležitý souboj s HBC Plzeň.
O víkendu startuje jarní část dalších hokejbalových soutěží

Podmínky ve Skiareálu Lipno jsou velmi dobré. Na svazích leží osmdesát centimetrů sněhu a v provozu jsou stále všechny lanovky i sjezdovky, lyžařská škola i vyčerní lyžování. "Ať už chcete závodit, nebo se jen dívat a fandit, přijeďte si chuť závodů a přítomnost televizních kamer vychutnat! Byla by škoda nevyužít perfektní podmínky pro zážitky na sněhu," zve na Lipno mluvčí areálu Olga Kneiflová.

Na Hochtficht v krojích

Ve skiareálu Hochficht na rakouské straně Šumavy se to o nadcházejícím víkendu bude hemžit lyžaři a snowboardisty v „lederhoznech, dirndlech“ a jiných krojích. Koná se tam totiž 1. ročník Krojového skifestu na Hochfichtu. „Krojový skifest je letošní novinkou a těšíme se na přehlídku regionálních krojů z Rakouska, Německa i Česka. Každý, kdo k nám dorazí v kroji se může těšit na zvýhodněný celodenní skipas a bohatý program,“ uvedl ředitel areálu Hochficht Gerald Paschinger. Hlavními taháky Krojového skifestu budou sněžný bar & après-ski u horské chaty "Überlebenshütte" nebo zvýhodněný skipas pro krojované dopělé za 39 €, za 29 € mládež a za 19 € pro děti. V restauracích budou speciální gastroakce a v horské chatě "Überlebenshütte" pak after party.Druhý březnový víkend si lyžaři na Šumavě užijí.Druhý březnový víkend si lyžaři na Šumavě užijí.Zdroj: Martin Řezáč

Sněhové podmínky jsou podle mluvčího areálu Martina Řezáče navzdory oteplení stále dobré a v provozu jsou všechny lanovky a vleky s 19 kilometry sjezdových tratí. "Po čtvrtečním větrném počasí se na víkend bude ochlazovat a od soboty už jsou opět hlášeny noční mrazy s příjemným polojasným počasím během dne," dodal.

Aktuálně na Hochfichtu: otevřené sjezdovky: 19 km; výška sněhu: 45 – 70 cm; otevřeno: dva dětské parky, zábavné dráhy s velkými vlnami, komiksový slalom, skiroute s jízdou v hlubokém přírodním sněhu; Lanovky a vleky v provozu: všechny od 8.30 do 16 hodin; běžecké tratě Schöneben: mimo provoz.