Nové Letní kino může mít podle vedení města Prachatice vliv na to, aby například turisté v Prachaticích zůstali o něco déle. Nemá být jen pro Prachatické, ale i pro lidi z okolních měst a obcí, byť cena za rekonstrukci bude vyšší.


To připustil na pondělním jednání zastupitelů i místostarosta Jan Klimeš (ČSSD). „Ano, pokud chceme obnovit i Štěpánčin park, je cena vysoká," konstatoval. Podle jeho už dřívějšího vyjádření by se měl celý prostor obnovit po etapách a právě Letní kino by mělo jít na řadu jako první. I když o ceně nikdo zatím nechce spekulovat. Odhadem to může být dvacet milionů, ale představu Prachatičtí získají až s projektovou dokumentací. Zastupitelé souhlasí s jejím vypracováním a podle slov Martina Malého (Nezávislí) může projektování trvat rok až rok a půl.


Jana Krejsová (ČSSD) kolegy zastupitele ujistila, že Letní kino nevidí jako utopii. „Jde nám o lidi z Prachatic i okolí, chceme, aby k nám jezdili častěji," řekla. Robert Zeman (Pro Prachatice) je však přesvědčen o tom, že Letní kino je nadstavba. „Atraktivitu města přece dělá právě tohle. Máme koupaliště, kam chodí šedesát tisíc lidí ročně. Chceme, aby lidé našli i kulturní vyžití. To jsou věci, kterými tu můžeme lidi a nejen turisty udržet. Prachatičtí mohou tak volný čas strávit doma. Nemusejí se například stěhovat jinam," argumentoval starosta Martin Malý.


Jan Bauer (ODS) sice řekl, že nechce opravu blokovat, ale není mu jasné, kde město na všechny investice vezme peníze. „Na takové projekty se dotační peníze už nedávají," varoval. Podle jeho názoru má město připravených projektů příliš, navíc na sebe navazují. „Všechno není uskutečnitelné," dodal. Martin Malý ho ale ujistil, že město chce být pouze připravené.


Diskuzi, zda nechat zpracovat projekt, či nikoli, utnul František Stráský (ČSSD). Připomněl, že podobnou debatu zastupitelé vedli na pracovním (neveřejném, pozn. aut.) jednání. „Nehledejte, proč to nejde, a najděte řešení," vyzval. I přes odpor Roberta Zemana, který se dožadoval veřejné diskuze, aby představu měli i obyvatelé města, zakončil diskuzi slovy: „Už něco dotáhněme do konce, nemáme dotažené nikdy nic."


Koalice Nezávislí, ANO a ČSSD s podporou KSČM pak posunula studii k přípravě projektu. Město proto začne s přípravou výběrového řízení na projektanta. A podle slov Petra Moráčka ze společnosti Mimosa, zpracovatele studie, se do výběru přihlásí také. Pokud neuspěje, bude vybranému projektantovi k ruce minimálně jako autorský dozor.