Ten už začal v tomto týdnu rozpouštět led, sezona skončila v neděli. Podle slov Jana Krále, jednatele vimperských Městských služeb, se bude led rozpouštět ještě tři týdny. „Pak plochu vyčistíme, a protože v květnu má sto jedenácté výročí místní Tělovýchovná jednota Šumavan, tak tu budou při té příležitosti na ploše akce,“ poznamenal Jan Král.

Provoz zimního stadionu vychází ročně na zhruba 4,7 milionu korun. Letošní tržby z prodeje ledu budou ve výši 1,3 milionu korun, rozdíl doplatí město ze své kasy. Na nákladech se mimo jiné podílí i nárůst cen za energie. „Tím, že byly ale vyšší tržby, tak město nezaplatí více,“ upřesnil Jan Král.

V letošním roce čeká zimní stadion jedna zásadní rekonstrukce, a to výměna osvětlení za úspornější, ale zároveň i výkonnější. Náklady na rekonstrukci jsou 1,2 milionu korun. „S firmou máme dohodu, že cenu budeme splácet pět let,“ dodal Jan Král se slovy, že ročně na energii po výměně uspoří zhruba sto tisíc korun.

Do Vimperka na veřejné bruslení jezdí i Kateřina Nováková z Prachatic. „Jednak je to blízko a navíc i za dobrou cenu,“ řekla.